Edi Rama takon futbollistët e Kombëtares para ndeshjes me Moldavinë

Në Shqipëri edhe futbolli përdoret nga politika për propagandë. Këtë e ka bërë kryeministri Edi Rama, i cili po shfrytëzon vëmendjen që ka kombëtarja në prag të kualifikimit për në Euro 2024.

Ai ka shkuar sot në hotelin ku po qëndrojnë futbollistët e kombëtares dhe ka folur para tyre, si tranjer i ekipit.

Sipas tij ai po i jep bekimin për fitoren me Moldavinë. Mirëpo jo pak herë, takimi i kryeministrit me futbollistët e kombëtares ka qenë fatsjellës.

Shpresojmë që këtë herë mos t’i sjellë ters kombëtares shqiptare, pasi barazimi dhe fitorja me Moldavinë na kualifikon direkt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *