Po shkonin në koncert! Autobusi me nxënës bie në humnerë, ka të vdekur

Një aksident i rëndë është regjistruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku një autobus, i cili po transportonte nxënës të një shkolle të mesme në Long Island në një koncert në Pensilvani, ka rënë në humnerë.

Nga ky aksident raportohet të paktën dy të vdekur dhe disa të tjerë të plagosur, mes tyre pesë në gjendje të rëndë. Sipas mediave amerikane, aksidenti ndodhi në një pikë rreth 120 kilometra në veri të Nju Jorkut, sipas BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *