Ju kujtohet Gjino tek “Përrallë nga kaluara”? Ja si duket sot

“Gjino rritu shpejt të kapësh fikun se do ta hanë të tjerët”… Me siguri e kujtoni këtë batutë të famshme të filmit “Përrallë nga kaluara” dhe padyshim që e kujtoni edhe protagonistin e tij, 14-vjeçarin Gjino që e martuan me Marigonë.

Sot djaloshi Admir Sorra nga Vlora, asokohe 13 vjeçar, është bërë burrë pasi ka mbushur 48 vjeç, trasnmeton shqiptari.netNë këtë fotogaleri do të shihni se si ka ndryshuar Admir Sorra, i cili nuk e vazhdoi rrugën e kinematografisë, ndonëse tregoi që ishte vërtetë i talentuar.

Në Festivalin VIII të Filmit ka marrë medaljonin si “Aktori i vogël më i mirë i filmave shqiptarë”.

Pas një kohe ne Modena, ai eshte kthyer ne qytetin e tij te lindjes, ne Vlorë per te jetuar aty me familjen e tij

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *