UEFA merr vendim për ndeshjen Rumani-Kosovë

UEFA ka lëshuar një vendim pas mes Rumanisë dhe Kosovës, e cila u ndërpre për shkak të mesazheve nacionaliste të tifozëve rumunë “Kosova është Serbi”.Federata rumune ka publikuar vendimin e UEFA-s.

Sipas vendimit, Rumania është dënuar prej 51 mijë eurosh dhe një ndeshje si vendase pa shikues.

Pas vendimit te UEFAs, federata ka dënuar incidentin në ndeshjen me Kosovën.

Po ashtu, ajo ka dënuar ashpër edhe mesazhet nacionaliste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *