Zyrtare: Pajtim Kasami prezantohet te skuadra e njohur italiane

Klubi i njohur italian, Sampdoria ka njoftuar zyrtarisht nënshkrimin me mesfushorin shqiptar, Pajtim Kasami, si lojtar i lirë.Pas shumë viteve të kaluara në Zvicër, Angli dhe Greqi, Kasami ka vendosur të kthehet në Italia.

Mesfushori shqiptar ka nënshkruar zyrtarisht me klubin e njohur, Sampdoria, i cili këtë sezon garon në Serie B.

Është vet klubi italian që me anë të faqeve zyrtare që ka njoftuar nënshkrimin e një kontratë njëvjeçare me djaloshin nga Struga.

https://twitter.com/footblaze?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1702303693654073483%7Ctwgr%5E0dd71fa0151349e501405ec2fe28f386f061b2eb%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Finsajderi.org%2Fzyrtare-kasami-prezantohet-te-skuadra-e-njohur-italiane%2F

“UC Sampdoria njofton se ka fituar përfundimisht të drejtat për paraqitjet sportive të futbollistit Pajtim Kasami (lindur në Strugë, Maqedonia e Veriut, më 2 qershor 1992)”.

“Mesfushori është i lidhur me klubin Blucerchiati deri më 30 qershor 2024”, thuhet në njoftimin e Sampdorias.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *