BE nuk do të vulosë më pasaporta e shtetasve të vendeve të treta, reagon Einxhel Shkira

Ditën e sotme moderatorja shqiptare ka shpërthyer ndaj një vendimi që ka marrë BE.

Aty thuhet se BE së shpejti nuk do të vulosë më pasaportat e shtetasve të vendeve të treta, që kategorikisht hyn edhe Shqipëria.

Moderatorja reagoi duke thënë se tek shqiptarët më shumë zhurmë mediatike bëhet për lajmet e showbizit sesa ç’bëhet me vulat e pasaportës.

MicrosoftTeams-image (3)

“E ca qe gezoine se sdo ken me vula ne pasaporte. Nuk e kuptoje pse ne po behemi kaq injorante si populi,qe pervecse kemi hequr dore se informuari per giera teper te rendesishme, kemi humb totalisht vetbesimin dhe jemi leshuar ne gjendje te lire!! Ju rrofte vetbesimi dhe krenaria
ne ditet e ndeshjeve se ketej behet kerdia! Na ka shpetuar si lajm se si fillim si eshte dhen zhurme e madhe mediatike dhe si vazhdim ste len lajmet e showbizit me marr fryme e jo me
te lexosh cbehet me vulat e pasaportes. Per ju qe si une se kishit par, ne fillim te vitit qe ven sdo na vulosin me ne pika kufitare sepse ne duhet te aplikojme online qe tna japin leje ata nese duan apo jo ti vizitojme vendin e tre ® Pra me pak fjale skemi me viza por prape kemi me prit nje leje e cila vlen per 3 vjet (seshte viza jooo) per te cilen paguajme nie tarife 7€ per aplikim (seshte vizaaaa po te them) dhe nese atyre siduket i arsyeshem aplikimi juaj, do tju refuzojne e sdo kaloni dot ne zonen shengen (e sheh qe seshte aspak si vizaaaa) Me pak fjale mire na i bejn per aq kohe sa jo vetem ham bar sipopuli po kemi halle madhore, se kush do merret pastaj”, shrkuan Einxhel.

Linku: https://www.instagram.com/einxhel_shkira/?hl=en

Foto: https://www.instagram.com/einxhel_shkira/?hl=en

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *