Gjermania ia ‘fali’ golin Japonisë! Pamjet krijojnë dyshime në veprimet e Rüdiger, për një skandal të mundshëm…

Kombëtarja gjermane u mposht nga Japonia të shtunën me rezultat 4-1, në një ndeshje ku japonezët arritën të shënojnë dy gola në fundin e ndeshjes. Njëri prej tyre, i treti, paraqet një moment disi të pazakontë (dhe të çuditshëm…) në fillimin e kundërsulmit të aziatikëve, me Antonio Rüdiger që thjesht vonoi rikuperimin e tij në një mënyrë disi të pashpjegueshme. 

Veprimi krejt i pajustifikuar i mbrojtësit, bëri që njerëzit të flasin dhe në rrjetet sociale dhe ka mjaft nga ata që thonë, se kjo lëvizje është prove, se lojtarët donin ‘ta largonin’ trajnerin Hansi Flick, i cili përfundoi ndërkohë i shkarkuar.

https://x.com/TheSecretScout_/status/1700615637956014089?s=20

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *