Mbesa iu lutet shqipëtarëve për dajën e saj të sëmur: ‘Eshtë babai i dy fëmijëve, ka nevojë për trasplant…’

Një apel për ndihmë ka mbërritur mbrëmjen e sotme në redaksinë tonë.

Një vajzë kërkon ndihmën e shqiptarëve për të shpëtuar jetën e dajës së saj.

Ajo thotë se daja Arjanit Dajlani, bashkëshort dhe baba i dy fëmijëve, vuan prej shumë vitesh nga një sëmundje e cila i ka prekur rëndë mëlçinë.

Por tani gjendja e tij është përkeqësuar dhe ai ka nevojë për transplant mëlçie, i cili në fakt është shumë i kushtueshëm.

Mbesa e Arjanitit iu kërkon shqiptarëve që ta ndihmojnë me sa munden në këtë moment të vështirë dhe të përballueshëm financiarisht për ta.

Apeli për ndihmë:

Pershendetje JOQ! Kam nje rast qe ka nevoje per vemendje urgjente, shpresoj ta merrni ne konsiderate. Eshte hapur nje llogari gofundme per nje familjarin tim dhe do e vleresonim shume neqoftese do mundej te postohej ne platformat tuaja sepse nevojitet me te vertet ndihme. Pershkrimin e situates e gjeni brenda linkut. Do ju ishim vertet mirenjohes neqoftese na ndihmoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *