Përlotet Merita Halili pasi tregon se jeta në Amerik është shumë e vështirë

Ajo eshte nje nga kengetaret me te mira shqiptare te muzikes popullore. Merita Halili i mungon artit shqiptar por ajo jep nje lajm te mire se jep mesim per atistet e rinje shqiptar ne amerik.

Kengetarja e njohur ka treguar ne spektaklin “Ne kurthin e Piter Panit” per jeten qe ben atje dhe problemet qe has atje.

Ndërkohë, ajo që ra më shumë në sy ishte pyetja nëse e quan veten të fortë, meqënëse ka dhe pesë vëllezër.

Ashton: A je ti e fortë se ti ke 5 vëllezër?

“Ndihem shumë krenare që e kam kaluar detin 10 ballë, por ajo që më dhemb më shumë është malli që kam për vendin tim. Jeta në Amerikë është e vështirë, por ja kemi dalë bashkë me bashkëshortin tim Raifin.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *