Këta janë të arrestuarit në Istog për gjuajtje me armë në aheng

Të shtënat me armë në ahengje familjare janë bërë të shpeshta në Kosovë.

Në Saradran të Istogut, në një aheng, dje u festua me armë pothuajse gjatë gjithë kohës.

Teksa të pranishmit po argëtoheshin, pranë tyre gjuanin me Denis Osmanaj e Leutrim Miftaraj.

Të njëjtit janë arrestuar sot nga ana e Policisë.

Madje, në raportin zyrtar, Policia bën të ditur se pamjet e publikuara kanë ndihmuar në identifikimin e lokacionit dhe ndërmarrjen e masave të nevojshme.

Policia ka kryer edhe bastisje në shtëpitë e të dyshuarve ku ka gjetur:

Njё armё e gjatё AK-47
Dy karikatorë tё AK-47
Njё armё pistoletё (me gas) Gap cal: 9mm
Njё karikator i sё njejtёs armё.
“Pas intervistimit nga hetuesit, me vendim tё Prokurorit i dyshuari L.M ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48 orё, ndёrsa i dyshuari D.O ёshtё liruar.

Rasti cilësohet “Mbajtje nё posedim, kontroll tё paautorizuar tё armeve” dhe “Përdorim i armёs apo mjeteve tё rrezikshme” bëhet e ditur në raportin zyrtar të Policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *